O Parafii

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku to rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie włocławskim II w Diecezji Włocławskiej, prowadzona przez Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska.

Parafia obejmuje swym terytorium ulice Włocławka: Jedwabna, Żytnia, Polna, Zielna, Łanowa, Makowa, Chabrowa, Kręta, 14 Pułku Piechoty, Chopina, Piaski, Sportowa, Weselna, Leśna, Ptasia, Barska, Armii Krajowej, Żelazne Wody, Wojskowa, Żołnierska, Saperska, Weselna, Kombatantów oraz miejscowości Warząchewka Polska, Warząchewka Królewska, Pińczata, Płaszyzna.

Parafia posiada kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa we Włocławku oraz kościół filialny św. Antoniego w Warząchewce Polskiej.